مدل-گوشواره

مدل گوشواره های خاص فقط برای خانم های خاص!

آیا در انتخاب بین انواع مدل گوشواره دچار تردید شده‌اید؟ آیا می‌دانید چه مدل گوشواره ای به چهره شما می‌آید؟ آیا می‌دانید به طور کلی مدل‌ گوشواره ها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

آگر جز کسانی هستید که به گوشواره و مدل‌های آن علاقمه مند هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

همراه با چهل خونه باشید تا در این مقاله شما را با دنیای گوشواره‌ها و انواع مدل گوشواره آشنا کند.

انواع مدل گوشواره‌ها

انواع مدل گوشواره ها به دسته‌های گوشواره‌های کلیپسی، نخی، میخی، اهرم‌دار، قلاب‌دار، لوستری و حلقه‌ای تقسیم بندی می‌شوند.

قبل از اینکه به توضیح هر کدام از آنها بپردازیم لازم به یادآوری است که اگر به دنیای مد و فشن علاقمند هستید بخش مدخونه سایت چهل خونه را از دست ندهید. در بخش مدخونه شما به تعداد زیادی از مقاله های جذاب مرتبط با دنیای مد و فشن به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت.

اما برویم سراغ انواع مدل گوشواره

گوشواره‌های میخی (stud Earrings)

گوشواره میخی

 

گوشواره‌های میخی یکی از انواع گوشواره‌های پرطرفدار در بین بانوان است. این نوع گوشواره‌ها دارای یک میخ یا پین هستند که در سوراخ گوش رفته و توسط یک قفل در پشت گوش محکم می‌شود.

این مدل گوشواره بیشتر برای گوشواره‌هایی که در طراحی آن سنگ‌های زینتی و یا الماس و مروارید به کاربرده می‌شود استفاده می‌شود. این مدل گوشواره را هم می‌شود با استایل رسمی ست کرد و هم غیر رسمی. همچنین گوشواره‌های میخی برای خانوم‌های با صورت باریک و کشیده مناسب است.

 

گوشواره‌های کلیپسی (بدون نیاز به سوراخ کردن گوش)

از این نوع گوشواره زمانی که هنوز سوراخ کردن گوش مد نشده بود استفاده می‌شد. طراحی آن به این صورت است که یک کیلیپس که عملکرد آن مانند گیره می‌ماند را به پشت گوشواره متصل می‌کنند تا لاله گوش بین قسمت جلویی گوشواره و کیلیپس قرار بگیرد.

امروزه هنوز از این مدل گوشواره استفاده می‌شود ولی پیشنهاد می‌شود به دلیل اینکه امکان افتادن این نوع گوشواره از گوش زیاد است، جواهرات گران قیمت را از این مدل انتخاب نکنید.

 

گوشواره‌های حلقه‌ای (hoop Earrings)

گوشواره حلقه ای

 

گوشواره‌های حلقه‌ای به شکل دایره هستند که می توانند دارای حلقه‌ منظم و یا نامتقارن باشند. انتخاب جوانان و نوجوانان برای گوشواره‌های حلقه‌ای بیشتر گوشواره‌های با حلقه بزرگ و باریک است ولی خانم‌های بزرگسال که بیشتر دوست دارند شیک و باکلاس به چشم بیایند گوشواره‌های با حلقه‌ی کوچکتر را انتخاب می‌کنند.

گاهی در هنگام ساخت این مدل گوشواره‌ها که از طلا ساخته می‌شود از سنگ‌های ریز برای جلوه بیشتری استفاده می‌شود. خانم‌هایی که صورت مربعی شکل دارند این گوشواره می‌تواند انتخاب مناسبی برای‌شان باشد.

 

گوشواره‌های نخی (بخیه‌ای)

این گوشواره‌ها بواسطه داشتن دو زنجیر بلند در پشت و جلوی گوشواره و همچنین یک پشتی سوزنی شکل به آن گوشواره نخی یا بخیه‌ای می‌گویند.

بعضی از این مدل گوشواره‌ها دارای حلقه ها و آویزهای بلند می‌باشند و بعضی دیگر نیز دارای مهره و مروارید می‌باشد.

گوشواره‌های اهرم‌دار (Lever back Earrings)

گوشواره اهرم دار

 

گوشواره‌های اهرم‌دار دارای یک اهرم در انتهای قلاب مانند گوشواره می‌باشد که از پشت قفل می‌شود. این مدل گوشواره بدلیل دارا بودن اهرم در پشت آن و جلوگیری از افتادن گوشواره در جواهرات قیمتی طلا و نقره بسیار استفاده می‌شود. وجود اهرم در پشت آن هیچ گونه ایحاد مزاحمتی را برای گوش نمی‌کند.

 

گوشواره‌های قلاب‌دار

گوشواره‌های قلاب‌دار به عنوان محبوب‌ترین نوع گوشواره شناخته می‌شوند از این رو سازندگان جواهرات بیشتر ترجیج می‌دهند تا گوشواره‌های خود را با این مدل به بازار عرضه کنند.

گوشواره قلاب‌دار دارای یک قطعه به شکل قلاب ماهیگیری است که در بالای گوشواره قرار دارد.

 

گوشواره‌های لوستری (Chandelier Earrings)

گوشواره لوستری

 

دلیل اینکه نام آن را لوستری گذاشتند این است که مدل آن کوچک شده و یا مینیاتوری شده از مدل‌های لوستر با طول آویزهای مختلف می‌باشد. اجزای این گوشواره‌ها را حلقه، مهره و سیم‌های فلزی تشکیل می‌دهد که متعلقات گوشواره مانند کریستال‌ها، آویزها و زنجیرها به آن ویزان هستند. گوشواره‌های لوستری را می‌شود با استایل بوهمین و یا یک تیپ غیررسمی ست کرد.

در این مقاله به انواع مدل گوشواره پرداختیم. امیدواریم که مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای دسترسی به سایر مقالات مرتبط با دنیای مد و فشن حتما به بخش مد خونه سایت سر بزنید.